İşlem Platformları

ZiraatFX MT5 İşlem Platformu, bütün ana piyasalara online aracılık hizmetleri sağlamak üzere özel bir evrensel kapasiteyle birlikte çok geniş yelpazede yeni işlevsellikler ve seçenekler sunmaktadır.

Ziraat Yatırım müşterileri Foreks piyasalarında alım-satım işlemlerinin yanı sıra yakın bir gelecekte tek bir yatırım hesabı üzerinden herhangi bir borsaya direkt olarak ulaşarak; hisse senedi, vadeli işlem, CFD, opsiyon ve borsa tabanlı diğer ürünlerde de doğrudan işlem yapabileceklerdir.

 Islem Platformlari 02

ZiraatFX MT5 Üstün Özellikleri

ZiraatFX MT5’in ön yüzü Masaüstü, Mobil ve İnternet üzerinden işlem terminallerini destekler. ZiraatFX MT5 İşlem Terminali,  yatırımcının gerçek zamanlı  işlem, teknik analiz ve otomatik işlemgerçekleştirmesi için tasarlanmış bir yatırımcı aracıdır. Kilit özellikleri arasında şunlar bulunmaktadır:

*Otomatik İşlem : ZiraatFX MT5 İşlem Platformunda mevcut durumda; Elektronik Al-Sat Uyarıları (Sinyal), Sinyal Kaynağı (Sinyal Sağlayıcıları), Kod Kütüphanesi (Cod Base), Uzman Danışman (Expert Advisor) ve her türlü otomatik işlem yapan yazılım (Script) ürünlerinin kullanımı ikinci bir duyuru yapılana kadar aktif değildir.

 

 • Tek tıkla işlem
 • Daha fazla zaman aralığı
 • Grafik üzerinde haberleri ve son gelişmeleri takip edebilme
 • Piyasa derinliği görüntüleme
 • Daha geniş gösterge ve grafik araçları
 • Gelişmiş ototrading
 • Daha kolay emir girişleri
 • Kullanıcı dostu arayüz
 • Güvenilir alt yapı

Islem Platformlari Tablo

Islem Platformlari Tablo

ZiraatFX Metatrader5 Platformu İçin Minimum Sistem Gereksinimleri:

 • Microsoft Windows 8/7/Vista/XP/2003/2000
 • 2.0 GHz veya daha hızlı CPU
 • 1GB RAM
 • 1024x768 pixel veya daha fazla ekran çözünürlüğü
 • 1 Megabit veya daha hızlı bir internet bağlantısı

Мobil İşlem


ZiraatFX MT5 Mobil İşlem teknolojisi, yatırımcılara dünyanın herhangi bir yerinden fiyat dinamiklerini analiz etme ve işlemlerini gerçekleştirme imkânı verir. ZiraatFX MT5 Mobil İşlem terminali sayesinde bu heyecan verici yeni teknoloji, akıllı telefonlar ve tablet bilgisayarlar vasıtasıyla yatırım hesabınızı istediğiniz zaman ve dünyanın herhangi bir yerinden kontrol etme imkânı verir.

Önemli: 

Akıllı telefonlar ve tabletler için ZiraatFX  MetaTrader 5 kurulum kılavuzuna buradan ulaşabilirsiniz.

Islem Platformlari Tablet

Otomatik İşlem

Mql5MQL5, MetaTrader 5’te bulunan Uzman Danışmanlar, Kişiselleştirilmiş Göstergeler ve Küçük Programların (Scripts) geliştirilmesinden ve kullanılmasından sorumludur: MetaEditor 5, MT5 Strateji Tester, MetaTester ve Dağıtıcılar ve MetaQuotes Dil 5 (MQL5) içerir.

Yatırım stratejilerini programlamaya yönelik olarak kullanılan MQL5 programlama dili, yüksek hızlı uygulamasıyla farklıdır ve bu yönüyle en az C++ kadar hızlıdır. MQL4 ile karşılaştırdığımızda, yeni dil 20 kata kadar daha hızlıdır. Bu da, daha karmaşık Uzman Danışmanlar oluşturmaya, zaman dilimi başına daha fazla miktarda verinin işlenmesi ve dolayısıyla fiyat dinamiklerinin daha hassas tahminlerinin elde edilmesine imkân verir. Bunun yanı sıra, yeni programlama dili nesneye dayalıdır ve bu da Uzman Danışmanlar geliştirilmesini çok daha hızlı ve kolay hale getirir.

Uzman Danışmanlar (EA), bunların hızlı ve kolaylıkla oluşturulmasına ortam sağlayan MetaEditor 5 kullanılarak oluşturulur. MetaEditor 5, çeşitli dil inşalarını otomatik olarak tamamlar ve dolayısıyla da EA geliştirme sürecini hızlandırır. Programın içinde hazır olarak gelen hata ayıklayıcı, hataların hızla tespit edilmesine imkan verir ve bunları düzeltir. EA hazır olduğunda ve derlenmesi tamamladığında otomatik olarak terminalde görünür ve kullanıma hazır hale gelir.

MQL5 Sihirbazı, herhangi bir finansal yatırımcının hazır otomatik yatırım sistemlerine yönelik modelleri otomatik oluşturucu yeteneği üzerinden sadece 4 adet fare tıklamasında oluşturmasına imkân verir. Ayrıca, diğer uygulamalarda kullanılmak üzere kişiselleştirilmiş göstergelerin, küçük programların, kütüphanelerin ve diğer dosyaların oluşturulmasına da imkân verir.

MT5 Strateji Tester, Uzman Danışmanlar geliştirenler için çok güçlü bir yardımcı araçtır. Gerçek işlemlerde kullanmadan önce EA performasının tarihsel fiyatlardaki sonuçlarını görmeye yardımcı olur. Yatırım sistemi hakkındaki ayrıntılı raporlar, Uzman Danışman performansını tahmin etmeye ve zayıf noktalarını tespit etmeye imkan verir. Bunun yanı sıra, Uzman Danışmanların optimize edilmesi; değişkenlerinin en uygun parametreler kullanılarak kar potansiyelinin azami olmasını sağlayacak şekilde şekilde seçilmesine yardımcı olur.